WWF együttműködés
A Dráva az egyik legváltozatosabb és legjobb ökológiai állapotú folyó Európában. Az egyre fogyatkozó érintetlen természetes élőhelyek egyik utolsó mentsvára, melyet az ártéri erdők, kavics és homokzátonyok, mellékágak és holtágak változatossága tesz egyedivé. A folyó és a part menti élőhelyek különleges és ritka fajoknak adnak otthont, mint a rétisas, a fekete gólya, a kis csér vagy a parti fecske.
Az Ó-Dráva vidék rehabilitációja a célja a WWF LIFE projektjének, melyet 2014-ben indítottak el.
Azzal, hogy biztosítja a jobb vízellátást a holtágban és változatosabbá teszi a holtág menti ártéri erdőt, a program hozzájárul az európai jelentőségű élőhely fennmaradásához. A magasabb vízszint kedvező feltételeket teremt a vízparti erdő számára, így javulhat a holtágban élő növény- és állatfajok élőhelyeinek állapota. A következő 3 évben támogatásunkkal a WWF elemzi a rehabilitáció eredményeit, hogy az értékes információk birtokában tovább segíthessék a vízi élővilág helyreállítását.
Az Ó-Dráva holtágról a projekt megvalósítása előtt nem volt biomonitoring felmérés. Néhány kiemelt fajról, vagy társulásról voltak esetenként adatok. Az Ó-Dráva LIFE projekt keretében nyílik lehetőség a folyamatos megfigyelésekre és adatgyűjtésre, melyet évi rendszerességgel publikálnak a kutatók. A tudományos jelentéseket a holtágról szóló összefoglaló kötetben tervezik elkészíteni a projekt végére. A megfigyelések további folytatása természetvédelmi szempontból kiemelten fontos, a projekt eredményességét is alátámasztja.
Az ALDI Magyarország jóvoltából a megfigyelések folytatódhatnak, a monitoring időtartama 3 év.